ידע זה כח

וואלה, עכשיו יש לי מושג

נמאס לך לעשות פרצוף של "ברור" כשאין לך מושג על מה מדובר? הנה מורה נבוכים למושגים מעולם הדיגיטל

ROI – Return on investment

ולמה הכוונה? למדד שמציין את היחס שבין ההשקעה שלנו בקידום מוצר מסוים, באמצעות פייסבוק, גוגל או כל אמצעי אחר, לעומת ההכנסה שלנו שהתקבלה כתוצאה מאותה השקעה.
למשל, אם השקענו בקמפיין בגוגל 1000 ₪, מכרנו 10 מוצרים שעלות כל אחד מהם היא 150 ₪. ה  ROI שלנו הוא 20%.

150*10 = 1500
1000-1500 = 500

500/1000 = 0.2

100*0.2 = 20%

בזכות ה ROI נוכל להחליט אם אפיק השיווק שלנו משתלם או לא, ובמידה שאנחנו משקיעים באפיקים שונים, איזה מהם כדאי יותר.

ליד

הפרטים או הקשר לפוטנציאל רכישה של המוצר שלנו. איפה משיגים לידים? בעמוד הפייסבוק, בטופס "השארת פרטים" באתר, בהודעה במסנג'ר או בוואטסאפ, בהרשמה לניוזלטר ועוד.
חשוב מאד הטיפול בליד מרגע שהשגנו אותו. אם לא נוכל להציע הצעה אטרקטיבית לליד שלנו, או לא נחזור אליו בכלל, עבדנו קשה, השקענו כסף ואנרגיה ולא ניצלנו אותם במלואם.

ליד חם

לקוח פוטנציאלי שכבר נחשף למוצר או למותג שלנו.

ליד קר

לקוח פוטנציאלי (על פי ניתוח מקדים שביצענו) שעדין לא מכיר את המותג או המוצר/שירות שלנו ולא נחשף אליו.

משפך שיווקי

המהלך שעובר כל קונה פוטנציאלי מהרגע שאנחנו מכוונים אליו ועד שהוא עומד מול הקליק/השיחה לביצוע הרכישה של המוצר. המשפך, מטבעו, אוסף לתוכו קהלים גדולים שעוברים במעין מסננות עד שנותרים בו רק מי שהוא בדיוק הקהל הנכון למוצר שלנו.

קהל

מכלול האנשים או העסקים שמהווים לקוחות פוטנציאליים למוצר או המותג שלנו. לכל מוצר יכולים להיות קהלים שונים שההבדל ביניהם הוא המאפיינים שלהם, (גיל, מגדר, מצב סוציואקונומי, מקום מגורים, מצב משפחתי, תחביבים וכו). נדאג לפנות לכל קהל בשפה המילולית והגרפית המתאימה לו.

טירגוט

מהמילה טרגט, כלומר, מטרה. כיוון מסר לקהל המטרה שלנו באופן ספציפי, על ידי מאפיינים כמו תחביבים, גיל, מגדר, עיסוק ועוד. אם נטרגט נכון נוכל לדייק עוד יותר את המסר ולהגביר את האפשרות למכירה.

קמפיין

כלל הפעולות שנעשות כדי לקדם מוצר, חברה או שירות. יש קמפיינים שונים בפלטפורמות השונות, ההבדל ביניהן הוא המטרה שמוצבת בתחילת הקמפיין, זאת גם תהיה הדרך שלנו למדוד אם הקמפיין היה אפקטיבי. המטרות יכולות להיות – העלאת מודעות למוצר, קבלת הודעות במסנג'ר, הרשמה לניוזלטר, רכישה של המוצר, יצירת תגובה לפוסט וכו. כל קמפיין מתחיל בחקר שוק, מתחרים, מחירי מוצרים, מילות מפתח וקהלים.

רימרקטינג

המדע מוכיח שרב הרכישות מתבצעות אחרי חשיפה מרובה למוצר. רימרקטינג משתמש במידע הזה כדי לשוב ולחשוף את הקהל הפוטנציאלי למוצר, לכן, כשאנחנו גולשים לאתר של חברה, נראה מודעות שמפרסמות את אותה חברה גם בפייסבוק או בגוגל.

פיקסל

כדי לבצע קמפיין רימרקטינג יעיל, אנחנו משתמשים בפיקסל, קוד קצר שאנחנו מניחים באתר ומודד עבורנו את מספר הכניסות אליו דרך הפייסבוק, ואת אופי הפעילות של הלקוחות שלנו. קוד דומה אפשר למצוא גם בגוגל, הוא ימדוד את הפעילות דרך החיפוש בגוגל ועד האתר שלנו.

RTM – Real time marketing

רגע אחרי שקרה אירוע ברמה הלאומית או הבינלאומית עולים פוסטים שמנצלים את האירוע כדי לדבר עם הגולשים בעמוד הפייסבוק/לינקדאין/טוויטר. תוכן מהסוג הזה מחייב אותנו להשאר מעודכנים באירועים ובחדשות וגם לפעול מהר כדי שלא נצטרף כשהטרנד כבר מיצה את עצמו.

OBM– Occasion based marketing

שימוש באירועים קבועים בשנה ליצירת תוכן  – חגים, ימים מיוחדים בשנה, יום הבחירות, וכו. היתרון של הכנת תוכן לקראת הימים האלה, הוא שהם קבועים בלוח השנה ולכן אפשר להתוכנן אליהם מראש.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *