WhatsApp Image 2019-12-08 at 08.48.38

עתידות לבעלי עסקים: ב-2020 מצפים לכם טרנדים חדשים ברשתות החברתיות

לנבא את העתיד של הרשתות החברתיות זה כיף צרוף. מדובר בתחום שמשתנה כמעט באופן יום-יומי, כל יום מפתחים כאן כלים חדשים, מוסיפים צורות תקשורת חדשות ומצד שני מאפשרים לנו לעקוב אחרי הביצועים השיווקיים שלנו ולמקסם אותם בהתאם.

לפעמים הנבואות האלה מתגשמות ולפעמים לא. לפעמים הן אף מגשימות את עצמן כי בסופו של דבר צורך אחד מוביל לצורך שני ומשם הלאה, הכל כדי לאפשר לנו להרגיש כמה שיותר בבית ברשתות החברתיות. ומהי משמעות הביטוי "להרגיש בבית" אם לא "להרגיש בנוח" ו-"לא להזדקק לכלום"? בדיוק.

via GIPHY

שיווק באמצעות משפיענים יהיה עוד יותר פופולרי

מה מוכר מוצר טוב יותר מהמלצה של מישהו שסומכים עליו. ולכן, משפיעני רשת, שבנו את המוניטין שלהן על ההמלצות האלה, ימשיכו לגזור את הקופון. כל מה שיידרש מהם – להיות אמינים. נכון שלעתים קרובות נסמוך יותר על ההמלצות של קרובי המשפחה והחברים, אבל אם למשפיען או משפיענית רשת יש מוניטין בנוי נכון, אין סיבה לפקפק בהמלצה שלו או שלה.

לכן יותר ויותר עסקים יבחרו לעבוד דרך משפיענים ואת כל מה שצריך לדעת כדי לעשות זאת כבר פירטתי באחד הפוסטים הקודמים. אזכיר רק: אל תחפשו שמות "גדולים", מצאו אנשים שאתם מתחברים לוייב שלהם.

via GIPHY

קניות ברשתות החברתיות

גם אם עד עכשיו עסקתם אך ורק במכירות פיזיות, אני ממליצה בשנת 2020 לחשוב על פיתוח פלטפורמה שתאפשר גם רכישות און-ליין. היום אנשים מעדיפים לקנות בלחיצת כפתור כל דבר כמעט, מסיכות לשיער ועד למוצרי חשמל ואפילו רכבים. לכן זה אך טבעי שגם את המוצר שלכם יוכלו לרכוש דרך פייסבוק או אינסטגרם תוך כמה קליקים בודדים. נכון להיום קיימים פתרונות סליקה נוחים ומתאימים במיוחד לעסקים קטנים, עם עמלות נמוכות ופתיחת חשבון פשוטה מאוד. תאפשרו ללקוחות שלכם חווית משתמש חלקה, הוא יודה לכם על כך ברכישות חוזרות והמלצות.

via GIPHY

מה הסטורי שלך?

האם אתם זוכרים היום שפעם פורמט הסטורי היה הנחלה הבלעדית של סנאפצ'ט? היום יש סטורי בכל פלטפורמה ואפילו ביוטיוב! מה הפך את הסטורי לכל כך פופולרי? התשובה ברורה: האותנטיות שלו. מגוון האפשרויות הטמונות בו. העובדה שהסטורי יכול להיעלם במהרה מאפשר למשווקים לשחק על FOMO (תסמונת ההחמצה התמידית) של הלקוחות הפוטנציאליים ולעודד אותם לרכוש מוצר או שירות עכשיו ולא מאוחר יותר.

הפורמט המתחלף של סטורי מאפשר לנו הצצה קצרצרה לתוך העסק. לא משהו מתאמץ, אך עם ערך מוסף. חוץ מזה, היום סטורי מאפשר אינטראקציה עם הקהל, אפשר להוסיף לו סקרים, מענה לשאלות וכד'.

via GIPHY

אני, צ'אט-בוט

כשאייזק אזימוב המציא את המילה "רובוט", הוא דמיין לעצמו אנדרואיד עשוי ממתכת וחוטי חשמל. הרובוטים של היום או ה-"בוטים" כפי שנהוג לקצר את השם שלהם, אלה דמויות וירטואליות שמספקות שירות או עוזרות ללקוח להתמצא בנבכי הרשת.

לא, לא מדובר כאן באיזו יישות-יודעת-הכל, אלא באלגוריתמים שעונים תשובות לשאלות נפוצות על ידי זיהוי של מילות מפתח מסוימות. יש בוטים מורכבים יותר ופשוטים יותר. אם אין לכם אחד עדיין, אולי שווה שתיצרו. דבר אחד בטוח, בוט עשוי היטב ועם קריצה הומוריסטית יכול להיות אטרקציה כיפית ולפתח אצל הלקוחות הפוטנציאליים נאמנות למותג טרם רכישה ולהעניק חווית שירות יוצאת דופן ללקוחות קיימים.

via GIPHY

מציאות? רבודה!

בזכות ההתפתחויות הטכנולוגיות מציאות רבודה כבר מזמן לא נחלת המותגים הגדולים כמו IKEA, למשל. היום קיימות אפליקציות רבות המאפשרות ליצור בלחיצה אחת מציאות רבודה גם עבור העסקים הקטנים. למשל, אפליקציה שמאפשרת למתווכים לעשות סיורים וירטואליים בדירות שהם מוכרים, חברות איפור יוכלו לתת לך להתרשם מהאודם טרם הרכישה וזה רק חלק קטן מהאפשרויות ו-2020 כבר כמעט כאן כדי לאפשר לכם לחוות את האפשרויות האלה בעסק שלכם.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *