עצמאות עסקית

יום העצמאות – "תנו לי לבד"

המשימות שאנחנו, כעצמאיים ובעלי ובעלות עסקים קטנים נוכל לעשות בעצמנו כדי להתניע את הפעילות השיווקית של העסק.

בלוג

אנחנו אוהבים סיפורים, מאז שהאדם קיים ישבו אנשים מסביב למדורה, סיפרו והקשיבו לסיפורים. אנחנו אוהבים לשמוע על חוויות של אחרים וללמוד נושאים חדשים.

כשהמשאבים של עסק עצמאי קטן מוגבלים, אנחנו צריכים שהעסק יעבוד בשבילנו גם כשאנחנו לא מפעילים אותו.

בלוג עושה בדיוק את זה, לא לפני שאנחנו משקיעים בו את הזמן ותקציב קטן (אם זה באתר עם דומיין פרטי) כדי לייצר ולהעלות אליו תוכן שביום הנכון יוביל את הליד הנכון לפתח העסק שלנו.
פתח העסק שלנו יכול להיות חנות פיזית, חנות אונליין, טלפון שלנו, וואצאפ, מייל וכדומה.

הסיפורים שנשתף עם הקוראים הפוטנציאליים שלנו יעזרו בחיבור רגשי של הלקוח עם העסק, הערכים שלו, יכיר להם את המותג שלנו ויעשה עבודה שיווקית,
שוב, גם כשאנחנו לא עובדים והעסק עצמאי בשטח.

כמובן, שהיום הבלוג יכול להיות גם וולוג – וידאו בלוג – בכל פלטפורמה שאפשר להעלות אליה תכני וידאו.

בלוג

SEO

ההמלצה שלנו לכל העסקים היא לעבוד עם משווק דיגיטלי מנוסה, אולי אפילו כזה שיש לו נסיון ספציפי בתחום העיסוק שלך. אבל המינימום, כבעלים של עסק עצמאי קטן הוא להכיר את המושג ואיך משווקים דיגיטלייים משתמשים בו. 

Search engine optimization  בשורה התחתונה – ניצול של יכולות החיפוש וסריקת האתרים של גוגל כדי להציג את האתר שלנו בפני הגולשים שמחפשים מידע בגוגל.

קידום אורגני

עמוד עסקי בפייסבוק

יש כל כך הרבה אגדות ושמועות סביב האלגוריתם, המילה הזאת שמנהלת לכולנו את החיים בפייסבוק, וכנראה גם מחוץ לפייסבוק. יש פיצ'רים שאפשר לעשות רק מתוך עמוד עסקי בפייסבוק שאי אפשר לעשות מהפרופיל הפרטי. 

ובכלל, אנחנו מאמינים שהפרדה בין העסקי לפרטי בהקשר הזה היא חשובה ומהווה מידה רבה של רצינות של העסק. מכירים את העמודים "מירי לוי –  גמילה מחיתולים"? אז למרות שמירי היא בעלת עסק עצמאי קטן והיא העסק כולו, יש בפרופיל פרטי שמקיים את הפעילות העסקית שלו תחת אותו עמוד בעייתיות מסוימת. 

וגם, אנחנו, בעלי העסק העצמאי, רוצים להרגיש חופשיים לנהל את העמוד הפרטי שלנו כאנשים פרטיים, להציג בו את השמחות, המשפחה, החופשות והאתגרים בלי שכל לקוח שאי פעם התעניין בשירות שלנו יוכל להיות חשוף לחיים האישיים שלנו.

אבנים בקופסא

ניהול זמן

עסק עצמאי, קטן, של אדם אחד שעושה את השיווק, ניהול התוכן, הרכש, הייצור, המענה ללקוחות, העבודה, הגשת הצעות המחיר וכו וכו, אין מספיק שעות ביממה כדי לעשות הכל באמת, או הכל וגם טוב. 

אבל, מה שיכול לעזור לנו להתקרב ל"הכל" הנכסף הזה – ניהול זמן.

יש לא מעט אתרים, אפליקציות וגם שיטות שאנשים המציאו שעוזרות להם לייצר תכנית עבודה יומית/שבועית/חודשית/שנתית וגם לעמוד בה. 

חפשו את הדרך שלכם לניהול זמן נכון, אחרת הדברים הדחופים יתפסו את המקום של הדברים החשובים וזה לא הופך קל יותר. 

כמו במשל על הצנצנת עם האבנים הגדולות, הקטנות, החצץ והחול.

צריך הרבה אומץ כדי לצאת לעצמאות,אבל,
 יש תמורות שרק בעלי עסק עצמאי יכולים להבין.

 אין מתנות לחג, אלא אם אנחנו קונים לעצמנו.
 מה יש במקום?

 עצמאות.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *