באנר פייס-דפנה רייף-2

מוציאים החוצה – האם אאוטסורסינג טוב לעסקים קטנים?

לפני הכל, אני מקווה שיום הכיפורים עבר עליכם בשלום וגם הקדשתם קצת זמן למחשבה על עתיד העסק שלכם. אני באופן אישי, עובדת בימים אלה על התוכנית העסקית לשנה הבאה ואחת המשימות שהצבתי לעצמי היא ללמוד לשחרר. זה לא סוד, שכל אחד מאיתנו, בתור בעלי העסקים הקטנים, תמיד רוצה להישאר עם יד על הדופק, להספיק כמה שיותר ולפעמים, זה פשוט בלתי אפשרי: קודם כל, בגלל חוסר זמן וחוץ מזה, יש דברים שאנחנו מתעקשים לעשות בעצמנו, אף על פי שאנחנו יודעים שאיש מקצוע בתחום יוכל לעשות את אותו הדבר בהרבה פחות זמן.

כן, אני רוצה לדבר היום על אאוטסורסינג, מיקור חוץ. אאוטסורסינג זו לא רק פריווילגיה השמורה לעסקים גדולים ותאגידים, גם בעל עסק קטן, במיוחד אם הוא נמצא לקראת הרחבת פעילות או הגדלת מחזור מכירות, יכול ואפילו חייב לשחרר כמה דברים החוצה, כדי להתמקד בסעיפים מסוימים בתוכנית עסקית.

אני בטוחה שהרבה פעמים אתם מרגישים שאתם עובדים מאד קשה ולא מספיקים לנוח כי תמיד יש משימות, הלו"ז עמוס ויש רק 24 שעות ביממה. הפתרון: ללמוד לשחרר. וזה נכון לכל אחד מאיתנו. הנה כמה דוגמאות לדברים שאני ממליצה בהחלט לשקול להוציא אותם למיקור חוץ.

הנהלת חשבונות

אם בתור עוסק פטור, זה די פשוט לעקוב אחרי ההוצאות וההכנסות, ברגע שעוברים לעוסק מורשה, הדברים מתחילים להסתבך – הצהרת הון, מקדמות, מע"מ – יש כאן לא מעט ניואנסים שרק איש מקצוע מכיר אותם. מה נחשב להוצאה מוכרת? למה חייבים לקחת קבלה בסוף הנסיעה במונית? האם אפשר להקטין את המקדמות של הביטוח הלאומי בלי לשלם אחר כך את ההפרש? ומה אם בדיוק החלטתם להרחיב את העסק ולהתחיל להעסיק מישהו?

התשובות לשאלות אלה ולאחרות תוכלו לקבל מרו"ח או יועץ מס מוסמך. אין מה לדבר, עבודה עם רו"ח מקצועי תחסוך לכם לא מעט זמן וכסף.

via GIPHY

שירות לקוחות ושיווק

אם אתם מרגישים שאין לכם זמן ללקוחות שלכם, זה רק עניין של זמן עד שזה יפגע בעסק. אתם לא צריכים עכשיו לשכור משרד ולהושיב עוזר אישי לענות לטלפונים, אבל אתם בהחלט יכולים לפנות לאחת החברות שעונות לשיחות טלפון בזמן שאתם בפגישה או מעבירים הרצאה.

צעד מתקדם נוסף – לקחת איש או אשת שיווק. בן אדם שההתמחות שלו או שלה לייצר לידים.

via GIPHY

הרשתות החברתיות

תגידו לי, השתגעתי? במשך כל השנה אני מדברת איתכם איך לעשות חיל ברשתות החברתיות ופתאום אני ממליצה להוציא את זה החוצה? תראו, הכל עניין של עלות-תועלת. אתם יכולים לפנות למומחה סושיאל לסיוע נקודתי בתקופת העומס או להיעזר בה או בו באופן קבוע. אגלה לכם סוד: בין הלקוחות שלי, שפונים אלי כדי שאבנה להם קמפיינים, יש גם כאלה וגם כאלה. תחליטו על המודל שמתאים לכם וקדימה. חוץ מזה, הידע שצברתם בינתיים יכול לסייע לכם בסיעור מוחות, כדי תדברו על תוכנית פעולה בדיגיטל.

via GIPHY

גרפיקה

היום קיימות אינסוף אפליקציות שיוצרות עבורכם גרפיקה מעלפת, אבל כשהדבר מגיע, למשל, למיתוג, לוגו, ועיצוב האתר, אני מאד ממליצה לפנות לאיש מקצוע. גם כאן הסיוע יכול להיות נקודתי: אתר, לוגו, קאוור, תמונת פרופיל, טמפלייט מעוצב לפוסטים או דווקא קבוע: שכולל עבודה משותפת על גאנט ופיתוח אסטרטגיה.

via GIPHY

בשורה התחתונה, מה אני מנסה להראות לכם כאן. שזה בסדר לשחרר. זה בסדר לפנות לעזרה. זה בסדר להתייעץ עם איש מקצוע. זה יגרום לכם להיראות מקצועיים יותר בעצמכם. אם העסק שלכם חשוב לכם, ואין ספק שהוא חשוב מאד, אלה ההחלטות שתצטרכו לקבל לא פעם לאורך הדרך. ועכשיו – ספרו לי, אתם עושים אאוטסורסינג?

 

One Response

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *