WhatsApp Image 2019-12-29 at 11.21.40

רוצים נראות ברשתות החברתיות לעסק שלכם? כתבו בלוג!

אני אפילו לא צריכה לנחש כי אני יודעת שאחד היעדים שהצבתם לעצמכם לקראת 2020 הוא להגדיל את הנראות של העסק ברשתות החברתיות. נכון, לנושא זה אני מקדישה את רוב המאמרים והטורים שלי כאן, אבל היום אני רוצה להיות מאד ספציפית ולהמליץ לכם לעשות כמוני – לפתוח בלוג.

אם תעשו קצת חקר שוק, תגלו, שרוב העסקים, הגדולים והקטנים, מנהלים היום בלוגים. בבלוג הם מספרים על השירות והמוצרים החדשים, סיפורי הצלחה מלאי מוטיבציה או מקרי בוחן שנתקלו בהם ומצאו להם פתרון מתאים.

via GIPHY

אם יש לכם אתר, אני מאד ממליצה לנהל גם בלוג. גם אם אין לכם אתר עדיין, אני מציעה שפעם בתקופה תקדישו מקום בעמוד העסקי שלכם לפוסט שהוא בפורמט של בלוג: תוכן מקורי שאתם מייצרים, שכולל מילות מפתח רלוונטיות וכמובן פרטי ההתקשרות איתכם. זה יגוון לכם את הפיד, וגם את החיים, זה ימצב אתכם כמומחים בתחום וימשוך קהל קוראים נאמן, שעתיד להפוך ללקוחות וגם לקוחות קיימים שיכולים להמליץ עליכם הלאה בזכות איזה נושא שתעלו.

הפוסטים שלכם יכולים לכלול תובנות, ביקורת מקצועית וכמובן המלצות וטיפים. אל תחששו לחלוק יותר מדי מידע, נדיבות היא תכונה נהדרת, במיוחד ברשתות החברתיות.

via GIPHY

אז איך בכלל צריך להיראות בלוג ומה צריך להיות בו?

בגדול, אין ממש המלצה על אורך הטקסט – אלה יכולות להיות גם כמה פסקאות או סעיפים או משהו ארוך יותר. כלל אצבע: משהו בין 400 ל-800 תווים. יצא לכם יותר ואתם לא רואים איך אפשר לצמצם? חלקו את המידע לשני פוסטים. אין דבר יותר מסקרן מהמילים "ההמשך יבוא", נכון?

לכל פוסט בבלוג צריך להיות נושא. יחסית ספציפי. כותרת שמתארת את הנושא ועושה לנו חשק להמשיך לקרוא. אני ממליצה גם על כותרת משנה שמתארת בקצרה את הסיפור וכמובן הטקסט עצמו – הוא יכול להיות מחולק לסעיפים, תת-כותרות, ניתן לשלב בתוך הטקסט תמונות, גרפים או אפילו צילומי מסך – הכל הולך, כל עוד זה רלוונטי לנושא.

via GIPHY

איך מתחילים?

מתחילים מהתחייבות. ברור שבהתחלה, כאתם מלאי מוטיבציה, תרצו להעלות פוסט כל שבוע, אבל חשבו האם תוכלו לעמוד בהתחייבות זו לטווח ארוך. עובדה, בשבוע שעבר אני לא העליתי פוסט. בכל מקרה, חשבו באופן מציאותי, באיזו תדירות תוכלו לפרסם את הגיגים שלכם עוד לפני שחשבתם על מה לכתוב.

מה כותבים?

שאלה מצוינת! אני ממליצה שתעשו לעצמכם רשימה של כ-10 נושאים שונים שתרצו לכתוב עליהם בחודשים הקרובים. לכל נושא כתבו הערה או ראשי פרקים. תחליטו על הסדר של הנושאים. אל תחששו מזה שאתם לא כתבתם שום דבר בחיים שלכם. מדובר בעסק שלכם, בבייבי שלכם, בטוח יש לכם מה להגיד. כמובן, אם יש לכם אפשרות לבקש ממישהו מיומן לסייע, זו אופציה, אבל נראה כי התוצאה האותנטית ביותר תהיה תוצאה עצמאית.

via GIPHY

איך כותבים?

כמה טיפים ראשוניים:

  • כתבו איך שאתם מדברים, אם אתם לא אבשלום קור, אין צורך להשתמש במילים גבוהות כי הטקסט צריך לעניין ולמשוך את הקוראים
  • כתבו בצורה נגישה. הסבירו מושגים שיכולים להיות לא מוכרים לקוראי הבלוג.
  • בסוף הבלוג תזמינו את הקוראים לשאול שאלות בנושא עליו כתבתם. זה ייתן לכם אינדיקציה לגבי הנושאים הבאים וכמובן, יגביר את המודעות ואת החשיפה.

via GIPHY

איך מפרסמים?

כבר דיברנו לא פעם שפייסבוק לא ממש מחבב לינקים חיצוניים. לכן, אם אתם מעלים את הבלוג לאתר שלכם, כדאי מאד בנוסף לרשתות החברתיות, לשלוח אותו במייל או וואטסאפ לרשימת התפוצה שלכם. וכשאתם מעלים את הלינק לפוסט חדש לפייסבוק, לכו על טיזר מעניין שיגרום לעוקבים אחרי העמוד העסקי שלכם ללחוץ על הכפתור "קרא עוד".

כל מה שנותר לי כרגע הוא לאחל לכם 2020 נהדרת וכיפית, מוצלחת מכל הבחינות.

via GIPHY

ולקראת הפעמים הבאות – אשמח אם תכתבו לי בתגובות על איזה נושאים הייתם רוצים שאני אכתוב בשבועות הקרובים?

One Response

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *